Diskusní fórum ČVUT

Vítejte v diskusním fóru ČVUT! Diskutujme aktuální otázky života na ČVUT. Pro přístup do diskuse se prosím přihlašte. Případné náměty a doplnění přivítáme.

Nejste přihlášen.

Přihlašte se prosím Vaším primárním uživatelským jménem a heslem (viz. Usermap).

#1 2013-07-05 17:51:51

Bc. Tomáš Kouřim
Uživatel

Volba kandidáta na rektora 2013

Na podzim roku 2013 proběhne volba nového rektora ČVUT. Zde budou zveřejňovány všechny novinky, také se zde můžete ptát na vše, co vás v této souvislosti zajímá.

#2 2013-10-15 11:26:11

Bačovský, Michal, Ing.
Uživatel

Re: Volba kandidáta na rektora 2013

Oba kandidáti odevzdali své materiály už 11. 10. Jsou sice na webu ČVUT, ale mohly by oba volební programy být zveřejněny i zde?  Možná by se dalo lépe diskutovat.  díky

#3 2013-10-15 13:21:20

Bc. Tomáš Kouřim
Uživatel

No, nevím jak moc zde byste je rád viděl. Třeba takto?

Konvalinka

Petráček

#4 2013-10-18 07:29:15

Olga Svobodová
Uživatel

V souvislosti s volbou nového pana rektora jsem se chtěla zeptat, jestli se organizační změny budou týkat i rektorátu. (např. sloučení odborů, případně vznik nějakého nového apod). Děkuji

#5 2013-10-20 21:28:36

Hlaváč, Václav, prof. Ing., CSc.
Člen AS ČVUT

Kandidáti na rektora ČVUT!

Na dvoře historického areálu ČVUT (dříve České techniky) na Karlově náměstí stojí již sto let ostudná budova C stavěná jako provizorní. Přeji si, aby rektorští kandidáti pochopili nutnost jejího zbourání, zavázali se k tomu před volbou a budovu po zvolení nechali zbourat.

Vám rektorští kandidáti, vašim voličům z AS ČVUT a členům akademické obce jsem pro podrobnější informaci udělal jednoduchou webovskou stránku http://cmp.felk.cvut.cz/~hlavac/Pub/2013-10BudovaCnaKN/

Zdravím a těším se na dvůr areálu ČVUT na Karlově náměstí s trávníkem místo budovy C.

Vašek Hlaváč, katedra kybernetiky FEL ČVUT

#6 2013-10-20 22:35:00

Člen AS ČVUT

K mé radosti jsem od jednoho ze dvou rektorských kandidátů prof. P. Konvalinky dostal email, v němž se ke zbourání budovy C na Karlově náměstí zavazuje.

-----Original Message-----
From: Petr Konvalinka [mailto:conwa@fsv.cvut.cz]
Sent: Sunday, October 20, 2013 10:07 PM
To: Vasek Hlavac
Subject: Re: Zavazte ze pred volbou rektora ke zbourani budovy C na Karlove namesti

Vážený pane profesore Hlaváči, mám ve své prezentaci, kterou představuji už od poloviny září na všech senátech, bod s názvem "revitalizace vnitrobloku KN". Pokud budu zvolen, budova C bude zbourána a prostor upraven pro potřeby akademické obce. S pozdravem Petr Konvalinka

Odesláno z iPhonu

20. 10. 2013 v 21:39, "Vasek Hlavac" <hlavac@fel.cvut.cz>:

> Pani rektorsti kandidati,
>
> velmi si preji, aby ten z vas, ktery se stane rektorem udelal to, co
> se melo stat davno = nechal zbourat ohavnou a neuzitecnou budovu C na
> dvore arealu CVUT na Karlove namesti.
>
> Napsal jsem prispevek na diskusni forum CVUT
> https://forum.cvut.cz/viewtopic.php?pid=5309#p5309
>
> a udelal k zalezitosti jednoduchou webovskou stranku
> http://cmp.felk.cvut.cz/~hlavac/Pub/2013-10BudovaCnaKN/
>
> Me i mnohe cleny akademicke obce potesi, kdyz se ke zbourani budovy C
> verejne zavazete pred volbou.
>
> Zdravim
> Vasek Hlavac
>
> P.S. pani predsedkyni AS CVUT Mgr. Veroniku Vymetalovou prosim, aby
> tento muj email brzy preposlala vsem senatorum AS CVUT.
>
> ========
> Vaclav (Vasek) Hlavac, prof. Ing. CSc.
> Ceske vysoke ucení technicke v Praze
> Fakulta elektrotechnicka, katedra kybernetiky Vedouci Centra
> strojoveho vnimani
> 121 35 Praha 2, Karlovo namesti 13
> http://cmp.felk.cvut.cz/~hlavac, hlavac@fel.cvut.cz telefon 224 357
> 465, FAX 224 357 385, mobil 603 149 689

#7 2013-10-21 00:50:26

Člen AS ČVUT

Moje radost je ještě větší. I doc. Vojtěch Petráček má v plánu zbourat budovu C. Přikládám jeho email, který je odpovědí na můj email. Ten již nekopíruji, protože je v předchozím příspěvku.

-----Original Message-----
From: Vojtech Petracek [mailto:Vojtech.Petracek@cern.ch]
Sent: Monday, October 21, 2013 12:21 AM
To: Vasek Hlavac
Cc: 'Petr Konvalinka'; vymetalova@fbmi.cvut.cz
Subject: Re: Zavazte ze pred volbou rektora ke zbourani budovy C na Karlove namesti

Dobry vecer,

plne souhlasim s tim, ze budova je ohyzdna a areal budov Karlovo nam. si zaslouzi krasny dvur. Pred nekolika dny jsem si uvedenou budovu znovu prohlizel a vzdy me napada totez - tedy, ze uz tam dlouho nema byt.  Casovy harmonogram bych ale nerad vycucal z prstu. Jde o penize na jeji likvidaci a presun soucasneho osazenstva (je-li nejake). To je treba probrat do detailu a prostredky v Senatu ziskat. Treba se to podari i drive, nez za rok a pul - treba o kousek pozdeji, ale myslim, ze to je opravdu nutne.

Zdravi

V.P.

#8 2013-10-22 10:32:55

Bakovský, Pavel, Bc.
Člen předsednictva AS ČVUT

Zdravím,
měl bych na oba kandidáty dvě otázky..

1. Jako kandidát do PS ČR za stranu, která chce transparentní stát, bych se chtěl zeptat, zda po žádosti dle zákona č. 106/1999 Sb. (Zákon o veřejném přístupu k informacím) zveřejníte platy děkanů? Současnému rektorovi jsem žádost zasílal ale neustále se oháněl Občanským zákoníkem.. V té době se mi to nechtělo ani po neúspěšném odvolání řešit soudně.. Jaký k tomu máte postoj?

2. Pokud víte, na fakultě je mnoho studentských organizací, ale současný rektor je podporoval minimálně. Jaký máte názor na studentské organizace a budete je podporovat? Ať už třeba větším budgetem do FSP či například prostory na škole aj.?

Díky za odpovědi..

#9 2013-10-25 15:11:18

Olšák, Petr, RNDr.
Člen předsednictva AS ČVUT

bakovpav psal:

Zdravím,
měl bych na oba kandidáty dvě otázky..

Podle data té zprávy mám dojem, že Vaše otázka přišla pozdě. Diskuse s kandidáty proběhla 21. 10. a na zasedání senátu 23. 10. se již nediskutovalo, tam proběhla volba. Výsledek volby je znám např. z hlavní www stránky ČVUT.

Board footer

Diskusní fórum ČVUT
webmaster@cvut.cz

© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson