Diskusní fórum ČVUT

Vítejte v diskusním fóru ČVUT! Diskutujme aktuální otázky života na ČVUT. Pro přístup do diskuse se prosím přihlašte. Případné náměty a doplnění přivítáme.

Nejste přihlášen.

Přihlašte se prosím Vaším primárním uživatelským jménem a heslem (viz. Usermap).

#1 2007-04-07 00:17:17

Miroslav Šípkovský
Uživatel

Školné aneb jak lze vyložit zákon 111/1998Sb

Někteří studenti na FS platí školné jenom proto, že byli přijati bez přijímacích zkoušek!!!!!!!!!!

Letos končím a mám zaplaceno do 19.7. Státnice jsou okolo 30.8.

Přišlo mi rozhodnuti o vyměřeni školného za dalších započatých 6 měsíců studia na částku 16800. Což je docela slušná suma na to, že do školy půjdu v ideálním případě jen na obhajobu.

K tomu všemu jsem byl přijat na školu bez přijímacích zkoušek a tudíž jsem byl studentem o dva měsíce dříve než studenti, kteří dělali přijímačky.
To jsem uvedl do odvolaní s tím, že není možné abych platil školné jen proto, že jsem byl přijat bez zkoušek. Požadoval jsem prominutí a očekával kladné vyřízení, zvláště potom co mě pan VOJTEK ujistil, že se tak v těchto případech postupuje.

Školné bylo milostivě sníženo na 12000 Kč.

Já to považuji za trapné takto ze studentů tahat peníze. To už je ta škola tak chudá, že jde pro par tisícovek přes mrtvoly?

Jsem rozhodnutý se bránit všemi prostředky, ne proto, že na zaplacení nemám, ale proto že je to NESPRAVEDLIVÉ

Kdo má stejný problém, nebo koho zajímají bližší informace pište na sipkovsky.miroslav@seznam.cz
Můžeme postupovat společně.

Neočekávám, že by se tímto někdo zabýval, protože jak jsem již pochopil tak alespoň na FS je student který má problém pouze na obtíž.

S pozdravem Váš "spokojený" student Miroslav Šipkovský

Board footer

Diskusní fórum ČVUT
webmaster@cvut.cz

© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson