Diskusní fórum ČVUT

Vítejte v diskusním fóru ČVUT! Diskutujme aktuální otázky života na ČVUT. Pro přístup do diskuse se prosím přihlašte. Případné náměty a doplnění přivítáme.

Nejste přihlášen.

Přihlašte se prosím Vaším primárním uživatelským jménem a heslem (viz. Usermap).

#1 2008-06-24 09:29:35

Bc. Martin Půlpitel
Uživatel
Registrovaný: 2007-04-05
Příspěvky: 31

Je libo novou katedru? Na ČVUT FEL žádný problém!

http://www.pulpitel.com/img/clanky/moje … atedru.pdf


Dne 20. 6. 2008 schválil akademický senát Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze (AS FEL) návrh na vytvoření katedry informatiky předložený děkanem doc. Borisem Šimákem.
A to na základě tohoto dokumentu:

doc. Ing. Boris Šimák, CSc. psal:

V souladu s §27, odst. 1 a) zákona 111/98, předkládám ke schválení Akademickému senátu Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze návrh na vytvoření katedry informatiky.

Navrhuji vytvořit ve struktuře pracovišť novou katedru informatiky s realizací k datu 23. 6. 2008.

Zdůvodnění:

Důvodem návrhu na vznik nové katedry je naplnění záměru dalšího rozvoje fakulty směrem k výzkumné univerzitě. Strategické směry do budoucna jsou zřejmé: ICT, materiálové inženýrství (nanotechnologie) a energetika. Záměrem je vytvořit nové pracoviště s výrazným výzkumným potenciálem v oblasti informatiky evropského rozměru. Předpokládám v brzkém termínu vypsání výběrového řízení na místo vedoucího katedry a následně na obsazení dalších pracovních míst.

doc. Ing. Boris Šimák, CSc.
děkan

V Praze, dne 13. 6. 2008

Návrh byl předložen týden před zasedáním AS FEL. Senátoři, katedry, akademická obec, do této doby neměla žádné informace o tomto záměru. Diskuse neproběhla. AS FEL úplně ignoroval argumenty, že je absurdní zakládat prázdnou katedru, bez personálního obsazení, bez dislokace, bez vize co bude katedra zkoumat i učit, před schválením nových studijních programů FEL i FI, před prázdninami, s tím že katedra informatiky přispěje k již tak vyhroceným vztahům na elektrofakultě. Budiž pochválen současný, důvěryhodný, akademický senát Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.Bc. Martin Půlpitel, předsedající AS FEL
pulpim1@fel.cvut.cz

Editoval pulpimar (2009-12-17 15:25:48)

Offline

 

Board footer

Diskusní fórum ČVUT
webmaster@cvut.cz

© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson